MONADOS s.r.o.

 

 

Jak si přidat sebedůvěru: Deset jednoduchých pravidel.


Váš osud je ve Vašich rukou, jen Vy můžete řídit a zlepšovat svůj osud!

Váš Anděl strážný je vždy s Vámi!


 

Za prvé: Ráno se připravte a odejděte z domu ve vrcholné formě. Na oběd se můžete podívat na svůj odraz v zrcadle, je-li vše v pořádku, a naposledy před spaním. To Vám dá jistotu o dobrém vzhledu a díky tomu nebudete celý den myslet na to, jak vypadáte.

 

 

Za druhé: Nepřemýšlejte o svých fyzických nedostatcích. Může je mít každý. Koneckonců, většina lidí kolem Vás je nepozoruje, nebo si jich nevšimne a ani neví o jejich existenci. Čím méně se nad tím zamýšlíte, tím lépe se budete cítit. Pamatujte si, že lidé nevnímají věci, které jsou zřejmé pro Vás. Pokud máte pocit studu při mluvení před více lidmi, věřte, že oni vnímají pouze Váš obličej, jak je příjemně růžový. Pokud sami nebudete upozorňovat na nějaké nedostatky, nikdo nebude zjišťovat nic, co Vás znepokojí.

 

 

Za třetí: Nesnažte se o maximalismus, to je nemožné. Je lepší přijmout v životě menší radost a i přes to se cítit šťastnější a úspěšnější.

 

 

Za čtvrté: Nebuďte přehnaně kritický. Pokud se snažíte průběžně sledovat nedostatky druhých a taková kritika se stala Vaším zvykem, měli byste se tohoto zvyku okamžitě zbavit. V opačném případě si budete pořád myslet, že Vaše tvrzení, vzhled a oblečení, bude snadným terčem pro kritiku. To Vám nepřidá na sebedůvěře. Nezapomeňte, že stejné události nebo skutečnosti cítí někteří lidé často odlišně než Vy. Tento přístup Vám umožní vydržet snáze to, co se může zdát nepříjemné, nevhodné, urážlivé nebo ponižující. A co je nejdůležitější - tolerovat nedostatky druhých, najít vysvětlení a odehnat negativní myšlenky. Jednejte s lidmi tak, jak chcete, aby oni jednali s Vámi.

 

 

Za páté: Pokud v životě nedostanete to, co očekáváte, měli byste vědět, že osud a Anděl strážný Vás chrání před něčím špatným. Např. vzhledem k tomu, že jste neprožili nějakou určitou událost, se Vám tak podařilo vyhnout případným větším potížím. Nemyslete si, že jste pasivní objekt, také byste se neměli cítit podřízeně a bezmocně. Jste aktivní tvůrce svého života a tvůrce událostí! Vás sen blíž na dosah, než myslíte. Ale úspěch v životě spočívá v akci a tvoření, a nedostatek úspěchu ve snění a nečinností. Každý úspěšný krok Vás povzbudí, pochvalte se za něj. Klíč štěstí – dělat co máš rad.

 

 

Za šesté: Buďte upřímní. Nevíte-li něco, nebo jste něco nečetl nebo neviděl, nechápete co se děje, nebo neznáte význam názvu jídel v nabídce? Zeptejte se! Vnímáte někoho jako vitálního, úspěšného a šarmantního? Řekněte mu to! Pokud se snažíte být chladný a neosobní, odcizíte se lidem.

 

 

Za sedmé: Pamatujte si, že většina lidí raději naslouchá. Nemusíte říkat kaskádu vtipných poznámek, abyste na sebe upozornili okolí. Poslouchejte pozorně partnery a oni Vás budou mít rádi. Najděte si ve svém okolí spřízněnou duši, se kterou můžete sdílet mlčení. Pak se nebudete cítit ve společnosti osaměle.

 

 

Za osmé: Nesnažte se odstranit ostych a nesmělost pomocí alkoholu, drog a jiných stimulantů. Pokud jste uvolněný a okouzlující pod vlivem alkoholu či jiné intoxikace, věřte, že bez toho můžete být ještě příjemnější. Pro překonání svého ostychu a plachosti, pro lepší pochopení svého přání - naslouchejte svým myšlenkám, uvolní Vás to. Nepřipouštějte si smutné myšlenky. Snažte se prožívat šťastné chvíle a udržet si všechny příjemné pocity. Prožívejte volné chvíle tam, kde se cítíte dobře a kde se Vám líbí.

 

 

Za deváté: Pamatujte si, že u některých lidí přílišná únava může někdy způsobit podrážděnost a agresivitu. Pokud někdo bude mluvit ostře a hrubě, nemyslete si, že je to Vaše vina. Možná, že toto je jeho jediný způsob, jak překonat svůj hněv, strach nebo rozpaky, i když není nejlepší. Nepoužívejte podobný způsob odreagování a sebeuspokojení.

 

 

Za desáté: Někdy se může stát, že se ve společnosti ztrapníte. Zasmějte se tomu, tím ostatní odzbrojíte a zabráníte případným pomluvám. Ostatní o Vás budou pečovat s láskou, protože jim bude dána možnost prožít si pocit nadřazenosti.


9.2016

nahoru