MONADOS s.r.o.

 

 

Uplatnění kordicepsu ve sportu

 

Cordyceps se se sprinterskou rychlostí dostal do světa  sportu v roce 1993- 4.

Společnost Fohow byla jedním ze základních sponzorů olympiády roce 2008 v Pekingu. Ne náhodou využívala sborná Čínské republiky preparáty Fohow při přípravě sportovců s  cílem nejlepších sportovních výsledků.

 

Specializované výzkumné a výrobní  bioinženýrské sdružení FOHOW.

 

Produkce předkládaná vaší pozornosti je vyráběna v závodech firmy Fohow v Číně, které se specializují na pěstování, zpracování a výrobu produkce  z jedlých potravinářských hub, známých z dávných dob, jako ozdravující a omlazující produkty výživy ( Cordyceps – housenice čínská, šitake, rejčši – leskorka a další ).

Továrna se nachází v ekologicky čistém okrese, v ekonomické zóně „ vysokých technologií“. Podnik využívá nejnovější technologie k získání svých patentově chráněných postupů při zpracování rostlinné suroviny.

Všechny používané houby mají unikátní složení, všechny části hub jsou bohaté na výživné životu potřebné prvky a biologické komponenty, které mají jen rostliny rostoucí ve velkých výškách. Technologický postup výroby dovoluje nenarušit buněčnou strukturu materiálů a při tom narušit obal buňky. Efektivní vodní extrakce dovoluje sestavit preparát namnoze účinnější než všechny dosud známé analogické výrobky.

Vědecky rozpracovaná unikátní metoda výroby preparátů z kordicepsu, dovoluje výrazně zvýšit schopnost organismu v přijímání ( osvojení) výživných elementů.

Využitím znalostí tradiční čínské medicíny a poznáním současných poznatků farmakologie umožnilo specialistům firmy vytvořit formule vztahující se k potravinové terapii, kam patří jak Cordyceps tak ostatní komponenty.

Patenty na receptury a technologie zpracování jsou předmětem státní ochrany. Kontrolu kvality surovin, etapní a výsledná kontrola produkce je zabezpečena mimo jiné vysoce kvalitním vybavením, pocházejícím převážně z Japonska.          

Firma má certifikát GMP zaručující vysoký a stabilní standard úrovně výroby.

Síla a specifika tekutých forem produktů získaných z koncentrátů buněk vyšších hub, v první řadě kordicepsu, linčži a aromatické houby je především v tom, že jde o stoprocentně systémové preparáty. Systémové účinky těchto preparátů spočívají v rychlé regulaci činnosti všech systémů organismu na základě jejich unikátní formule.

Kromě toho přírodní síla kordicepsu a ostatních léčivých východních hub se mnohonásobně zesiluje unikátní recepturou a nikým dosud nepoužitou biotechnologií zhotovení preparátů na přírodním základu. Preparáty obsahující kordiceps – bioimunoenergoregulátory rychlého působení, přesto že jde o potravinové doplňky procházejí klinickými zkouškami. Obecné výsledky těchto klinik potvrzují  velmi dobré výsledky při léčení rozličných chorob a byla potvrzena absolutní bezpečnost těchto produktů.

 

Druhy vyráběných produktů se odlišují :

1. působením na očistu organismu

2. regulací organismu ( bioimuno regulace)

3. výživným  doplněním  organismu

 

Preparáty Fohow se používají pro tyto vlastnosti : 

 

. výživného tonika ( zvláště sportovci )

. profylaktického prostředku

. léčebného prostředku

. při medikamentózní  léčbě jako doplněk zesilující klasickou léčbu a zabraňující vedlejším reakcím při klasické léčbě

 

 

Naší pozornosti jsou předkládány unikátní, rozmanité produkty společnosti FOHOW obsahující :

 

-          důležité elementy podporující tvorbu tkání,fermentů a hormonů

-          imunitu modelující  polysacharidy

-          koenzym Q 10 – důležitá výživná látka pro práci srdce, jater a imunitního systému. Dále pomáhá významně při onemocnění žaludku a dvanácterníku. Zkracuje pooperační dobu a podílí se na regulaci energie organismu. Kromě toho způsobuje normalizaci arteriálního tlaku, zpomaluje proces stárnutí, neutralizuje histamin ( astma, alergie, respirační nemoci )

-          beta – karoteny ochránce před rakovinou, zánětlivými procesy, pomocník při srdečních onemocněních.

-          vitamín E -  nejsilnější pomocník při onkologii a onemocnění srdce

-          vitamíny skupiny B – podporují činnost jater a nervového systému

-          fosfolipidy- obnovují tkáně

-          nenahraditelné aminokyseliny a bílkoviny – materiál pro výstavbu organizmu

-          esenciální mastné kyseliny – důležitý element buňky a buněčných membrán

Biologicky koncentrované elementy:

.    -    kalium - bílková syntéza, rytmus srdeční činnosti, energetika buňky

-          fosfor – fermenty, nukleové kyseliny, zabezpečuje dědičnou informaci

-          kalcium – základní prvek výstavby kostního skeletu, protizánětlivý prvek, účastník procesu buněčné obměny atd.

-          železo – krvetvorba

-          síra – krvetvorba, imunita, tvorba žluči, syntéza kolagenu

-          měď – krvetvorba, buněčné dýchání, růst a rozvoj organizmu,práce srdce, regulace úrovně cholesterolu, cukru a kyseliny močové

-          kobalt – je ve složení vitamínů B 12 , ve tvorbě hormonů

-          zinek -  je ve složení více než 80 druzích fermentů, účastní se buněčného dýchání

-          bór -  je ve složení pohlavních hormonů, upevňuje kosti

-          mangan – práce mozku, slinivky

-          chrom – normalizace cukru  v krvi, potence

-          selen – imunita, onkologické onemocnění

-          křemík – rozvoj a udržování kostí a chrupavek, práce tepen v mozku

-          hořčík – práce srdce a srdečně cévního systému, podpora práce plic, mozku, nervů i míchy

 

Zavedení produktů Fohow z vyšších hub do výživy umožňuje:

 

-          podpořit práci srdce, jater a ledvin

-          snížit úroveň cholesterolů 

-          vyvarovat se onemocněním parazitálním i virovým 

-          předejít rozvoji anémie, leukémie, tvorbě trombů,  

-          zlepšit elastičnost tepen 

-          normalizovat práci mikroflóry ve střevním traktu, nosohltanu a kůže

-          předcházet chronizaci zánětlivých onemocnění zažívacího traktu

-          zabránit vzniku a případně výrazně snížit alergie

-          ulehčit průběh onemocnění autoimunitních onemocnění a častost bronchiálních astmat

-          odstranit, vyvést z těla některé těžké kovy, soli a radionuklidy

-          zabránit vzniku některých onkologických onemocnění, pomáhat při vzniklém onemocnění

-          zpomalit stárnutí

-          odstranit chronickou únavu

Jinými slovy, z výše uvedeného vyplývá, že produkty Fohow z vyšších hub jsou jedinečnými pomocníky všech systémů organizmu a přispívají k jeho obecnému ozdravění.

Mnoho prvků zde působí ve velmi malých množstvích, které zabraňují předávkování organizmu a současně působí synergicky a tím úspěšně při obnově organizmu v intenzivním tréninku a při špičkových výkonech

-           

 

Produkty FOHOW :

 

F – 001 Elixír Fénix Fohow ( Fohow oral liquid )

 

Jde o lék i prostý BAD ( biologicky aktivní doplněk ) s vysokým obsahem kordicepsu s velmi úspěšným působením na činnost všech systémů organizmu.

Nutí organizmus k samoregulaci a samočistění. Zaslouží si označení vynikajícího současného produktu a také je nazýván BADem čtvrtého pokolení.

Efektivně očišťuje organizmus, zesiluje jeho imunitu proti běžným i málo běžným nemocem, usnadňuje adaptaci člověka na změny počasí, prostředí i nadmořských výšek. Má vynikající regenerační vlastnosti a to umožňuje vyšší tréninkové dávky a rychlejší obnovu sil po výkonu.

 

F – 002  Elixír tři drahokamy ( Fohow Sanbao oral liquid )

 

Vychází z F 001 , ale má vyšší koncentraci a je obohacen o extrakt z vysokohorských mravenců ( polyrhachis vicina roger ). Doplňuje organismus potřebnými regeneračními prvky v zátěži. Má ještě lepší účinek na elasticitu tepen . Navíc má vynikající účinnost při léčení hepatitidy B, revmatu a diabetu.

 

F – 003  Kapsle linčži Fénix ( Fohow Linchzhi )

Z prášku podhoubí Ganoderma čínské, výtrusů Linži a prášku podhoubí Kordicepsu čínského.

Zlepšuje zásobování velkého a malého mozku krví včetně lepšího prokysličení a zásobení mozku výživnými látkami. Regeneruje poškozené mozkové buňky, obnovuje spojení mezi nimi a zrychluje přenos informací.. Velmi dobře působí při mozkových příhodách. Užívání těchto kapslí prokazatelně zlepšuje náladu, lépe snášíme stresovou situaci a zvyšuje chuť k práci. Preparát je vhodný pro lidi, kteří chtějí zlepšovat svou paměť, reakci, zlepšuje schopnost učit se.

 

F – 004 Čaj ljuvej ( Fohow liuwei cha )

Tento čaj je zhotoven na základě teorie o spojení léčení a potravinách. Základem je 3. letý čaj Puer a výtažky z kordicepsu a dalších čínských bylin. Zahání žízeň, zlepšuje pracovní výkon, snižuje obsah tuků, zlepšuje močení, vyvádí z organismu usazeniny a toxiny. Zlepšuje odolnost organizmu proti infekcím, krevní tlak, snižuje cholesterol.

 

V Číně, v Litvě i jiných zemích sportovci užívají tyto produkty v různých druzích sportu. Je důležité vědět, že tyto preparáty jsou absolutně bezpečné, několikrát již byly ověřovány jako prostředky bezdopingové podpory organizmu.

 

Rezultát: zakázané a dopingové prostředky nebyly nalezeny – můžeme tedy říkat že kordicepsové produkty – dopingem nejsou.

 

Integrované rostlinné formule Fohow působí v celém organismu  zvyšují jeho dokonalost cestou systémových propojení. Umožňují samotnému organizmu najít cestu ozdravení a docílit optimální rovnováhy. Tyto integrující prostředky neléčí, ony dávají zdraví. Proto se mohou použít při jakémkoliv onemocnění, mají jednoduchou formu přijímání  a nemají nepříznivé vedlejší účinky. Užívání je jednoduché i když pak působení v organizmu může být velmi složité. Například kordiceps má sedm různých druhů mechanismů působení v těle člověka. Všechny působí celostně na správně vyváženou činnost organizmu cestou systémového propojení jednotlivých orgánů.

 

Tyto formule Fohow tedy nejen léčí a působí na rovnováhu organismu, ale také:

 Cordyceps působí na energetický metabolismus buňky.

 

Energii člověk dostává z potravy a v buňkách se po strávení  uchovává ve formě ATF (adenozitrifosfát). ATF – energetická valuta – organizmu, je potřebný v jakékoliv činnosti ( procesu) v živé tkáni, jestliže tento proces potřebuje energii. Tak má ATF vliv na činnost svalové hmoty ( stažení a povolení) , převod nervových impulzů, výstavbu nových buněk, vyvedení odpadů z organizmu a na mnoho dalších činností těla. V organizmu člověka je pravidlo, že ne všechna energie jde do ATF z přijímané potravy a  pak zpět do těla, ale je vždy menší. Můžeme to nazvat „ koeficientem užitečné účinnosti“ , a ten je vždy nižší než 100 i u úplně zdravých lidí. U nemocných je ještě nižší a to v důsledku užívání chemických léků, které výrazně snižují efektivní syntézu AFT.

Jakmile je popsaný koeficient nízký, jde většina strávené potravy na prázdno a její energie nepřechází do těla. Kordiceps zabezpečuje mimo jiné  systémové spojení v organizmu, jedno z nich je spojení mezi strávenou potravou a tvorbou ATF. Efektivnost syntézy ATF je tedy při užíváni kordicepsových preparátů Fohow vyšší, to znamená, že toto spojení se zesiluje. U nemocných lidí se tento koeficient užitečné činnosti,zvyšuje a u zdravých lidí se přibližuje až 100 a to s pomocí kordicepsu. Tvoří se nová energie ATF a to je doplňková energie navíc. Ta jde u nemocného člověka na léčení, na regeneraci buněk a tkání, na vyvádění toxinů z organismu, boj s mikroorganismy atd.

 

A u sportovce ?

 

Energie navíc může jít na  fyzickou zátěž. Výdej energie i množství zátěže může být vyšší. A konečně také obnova fyzických sil po tréninku je rychlejší, energie navíc jde na obnovu možných zranění. Jestliže sportovec rychleji regeneruje, tak může logicky více trénovat. Tak může v průběhu jednoho tréninku běžet  dejme tomu dvakrát více.  Prostředky Fohow nemohou ublížit, proto přebytek energie nemůže být na závadu.

K dopinku to nelze vztáhnou , protože sportovní výsledek poroste  podmíněně ke kvalitě a množství tréninku. Není možné získat světových výsledku v poloze ležmo na kanapi a užívat kordicepsu ( i když se jistě budete cítit mnohem, mnohem lépe ) . Ve sportu je výsledek především přímým důsledkem trénování.

A kordiceps  nám prostě pomáhá trénovat více a intenzivněji, neuhnat se a chránit si tak své zdraví.

 

Společná práce našich odborníků se specialisty ve sportovní medicíně nám umožnila připravit dávkování  produktů v závislosti na věku sportovce

věk

F 001 Fohow oral liquid

F 003 Fohow Linchzi

7 – 8 let

1,5 ml

   -

9 – 10 let

2,0 – 2,5 ml

   -

11 – 12 let

3,0 – 3,5 ml

   -

13 – 14 let

4,0 – 4,5 ml

 +0,5 kapsle

15 – 16 let

5,0 – 5,5 ml

 +0,5 – 1 kapsle

17 – 18 let

6,0 – 7,0 ml

 + 1 kapsle

dospělí

7,5 – 15 ml

 + 1 kapsle

 

Fohow oral se užívá před snídaní vnitřně , půl hodiny před prvním jídlem

Kapsle Linchzhi, hodinu před obědem

V období závodů je možné zvýšit dávku dospělým sportovcům až dvakrát

  

Historie jedné senzace, aneb jak se to prozradilo na Číňanky
Record for 10,000 Meters"Záznam  průběhu závodu na 10.000 metrů "

 

PEKING, 8. září (AP) 1995- jedno z nejpozoruhodnějších
.představení v historii trati. Wang Junxia z Číny překonala v běhu žen  na 10.000 metrů světový rekord o  42 sekund.
Více, než o minutu lepší, než její předchozí nejlepší čas, zaznamenaný v posledním měsíci při jejím vítězství na mistrovství světa ve Stuttgartu v Německu, a je ještě lepší, než její nejlepší čas v loňském roce. 20-letá Wang, kteří soutěžila na  sedmých čínských  národních hrách, podle záznamu v čase 30:13.74  tehdy překonala rekord ustanovený lngrid Kristiansen  z Norska v July 5, 1986. Wang běžela posledních 100 metrů závodu a žádný z jejich konkurentů nebyl v dohlednu. Diváci v Pekingu  jsou nadšení .Wang byla tak šťastná, že chtěla dát zlatou medaili  svému trenérovi, Ma Junren.  Záznam podtrhuje náhlou  dominanci čínských závodnic v ženských dlouhých tratích. Weng Oingzhang, náměstek generálního tajemníka čínské asociace tělovýchovného lékařství řekl, že byl informován o podezření na užívání drog po čínském úspěchu ve Stuttgartu.  Na mezinárodní anti-dopingové konferenci v Londýně prohlásil, že čínský úspěch je výsledkem tvrdého tréninku a není v žádném případě důsledkem užívání drog. Wang byla v roce 1992  juniorský mistr světa,  do popředí se nedostala náhodou ,  byla l-2 v přípravách na  10.000 metrů na mistrovství světa  Byl to (30:49.30) světový juniorský rekord a nejrychlejší čas ve světě v tomto roce. . Wang řekla, že běhá 25 mil za den.

Všechny komise lehkoatletické federace lékařské a antidopingové začaly provádět důkladné analýzy. Začaly zkoumat a sledovat čínské sportovkyně a také nápoje, které používaly ( v nápojích byl extrakt z cordycepsu a linčži ).

Výsledek : vše v pořádku a rekordy byly uznány

Otázek na trenéra ze strany novinářů přibývalo. Ma  Junren se nakonec rozhovořil:

„ já vám tedy odpovím, i když vás moje odpověď překvapí a možná se vám bude zdát nepravděpodobná.Tajemství úspěchu je ve dvou rovinách. To je intenzivní trénink a  vzácné čínské houby. Dlouholetá moudrost uchovaná v těchto houbách pomáhá vítězit.“

Ta houba byl kordiceps.

Příběh pokračuje v tom, že mu mnozí neuvěřili a zkoušeli vysoké tréninkové dávky ve vysokých nadmořských výškách, což mělo bez kordicepsu na sportovce fatální dopady.

Nakonec i ti největší skeptici museli uznat na základě praktických výsledků čínských sportovců tuto metodu, která pak byla rozpracována čínskými fyzioterapeuty do dávkování, které je dnes oficiální součástí firmy Fohow corporation.

 

Nahoru