MONADOS s.r.o.

 

 

Elixír Sančin Fohow -  FOHOW SANQING ORAL LIQUID


Doplněk stravy. Perorální tekutina.


Bioinformační přípravek se širokospektrálním regeneračním účinkem.

 

Tekutý extrakt obsahující Korálovec ježatý a Aloe slouží jako koncentrovaný zdroj  přírodních živin, aminokyselin a jiných látek s nutričním a fyziologickým účinkem, pomáhá podporovat trávení, udržuje střevní funkce a gastrointestinální zdraví, pomáhá udržovat normální imunitní systém.

 

Bioinformace přírodních látek jsou frekvence, které napodobují řídící impulzy podkorových center mozku, regulujících vegetativní nervovou soustavu a činnost vnitřních orgánů, působením bioinformace a tím dochází k odstranění negativních informací nemoci a vyvolání zpětného regeneračního procesu.

 

Složení 30 ml: 15 ml (50 %) extraktu polysacharidů z Korálovce ježatého (polysaccharides from Lion's mushroom, Hericium Erinaceus), 6 ml (20 %) Aloe (Aloe), 3,6 ml (12 %) Zimolez (Lonicera), 5,4 ml (18 %) čistá voda (pure water).

 

Návod k použití: od 5 do 15 ml elixíru (1 - 3 lžičky), pít 1 - 2 - 3 krát denně před jídlem. Snížení nebo dvojnásobné zvýšení dávkování je závislé na osobní fyzické kondici. Tento výrobek je druh suspenze, prosím, před užitím důkladně protřepat. Po otevření doporučujeme lahvičku elixíru uchovávat v ledničce a spotřebovat do 15 dnů.

 

Upozornění: Není určeno dětem do 3 let. Nenahrazuje obvyklé stravování. Uchovávejte v originálním skleněném obalu! Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.  Výrobek je nutno skladovat v suchu a temnu, uchovávat při teplotě 10 - 25 stupňů Celsia. Chraňte před sluncem a mrazem.

 

Standardní balení:  4 lahvičky po 30 ml. Hmotnost: 445 g. (objem: 120 ml)

 

Datum minimální trvanlivosti a LOT na obalu.

 

Notifikace MZ ČR, Registr rozhodnutí hlavního hygienika – OVZ-35.1-15.01.2013-3292/3.

 

Elixír Sančin má tři hlavní účinky:

 

čistí střeva, čistí tělo od toxinů, čistí krev od tuků.

 

Proč se musí čistit střeva? Faktem je, že lidská střeva jsou asi 5-6 m dlouhá a mají záhyby, kde se hromadí zbytky potravy. Při špatné funkci peristaltiky tyto odpady začínají hnít a rozkládají se. To vede ke stagnaci stolice a tvorbě černých toxických látek se špatným zápachem. Pokud se tyto škodlivé látky včas nevyloučí z těla, vstřebávají se do krve, a tím se zatěžují játra.

 

Proč lidé potřebují očištění těla od toxinů? S rozvojem průmyslu se člověk setkává při své denní existenci s kontaminovaným prostředím, jako je znečištění atmosféry, vážné znečištění uvnitř obytných čtvrtí měst, kritické znečištění vody, vysoký obsah pesticidů v potravinách, nadměrné používání chemických hnojiv a denní využití takto upravených krmiv ke krmení drůbeže a hospodářských zvířat atd. Proto konzumace kontaminované potravy kumuluje v těle různé ionty těžkých kovů, stejně jako další toxiny tvořené tělem člověka, velké množství zbytkové látkové výměny. K tomu musíme ještě přidat stres, který vede k narušení vnitřních orgánů a způsobuje extrémní emocionální stav, což se odráží často ve formě zácpy, akné, bradavic, nadměrné váze (obezitě) atd.

 

Proč si lidé musí očistit krev od škodlivých tuků? Zlepšení životní úrovně vede k nadměrné konzumaci potravin s vysokým obsahem tuku a k trvalému zvýšení obsahu tuků v krvi, k jejich shromažďování. Nemoci kardiovaskulárního systému, mozková mrtvice, ischemická choroba, infarkt myokardu, náhlá srdeční zástava, hypertenze se staly zabijákem lidstva u lidí s diagnostikovanou cukrovkou, obezitou a cirhózou jater, žlučových kamenů, obezitou atd.

 

Starověké čínské přísloví říká: Pokud chcete žít dlouho – udržujte svá střeva čistá, pokud chci žít velmi dlouho - vlastní střeva mám prázdná!

 

Výsledek po užití elixíru Sančin je velmi zřejmý. Během 2-3 hodin po prvním užití začíná reakce oddělení stagnujícího kalu od střevní stěny, které mohou být doprovázeny zvuky sekretů v břiše a uvolněním plynů.

 

Během 2-3 dnů po aplikaci elixíru jsou stagnující kaly oddělovány od střevní stěny, současně probíhá očištění střev formou tekuté stolice, kde je poměrně velké množství černé stolice s velmi špatným zápachem.

 

Při užívání elixíru po dobu 4 až 10 dnů jsou zřejmá viditelná zlepšení při zažívání v žaludku a střevech, zmizí nepříjemný zápach z úst, zácpa nebo průjem postupně mizí, zažívání se vrací do normálního stavu. Stolice je normální, jemná a normálně formovaná. Ve stejné době začíná proces rozkladu tuků v krvi, zrychluje se vyvádění toxinů z těla.

 

V průběhu užívání elixíru je dalším efektem normalizované zažívání, vyměšování se stává pravidelným, nenuceným a snadným procesem.  Mozolovitá kůže způsobena zácpou a hromaděním toxinů postupně mizí, postupně mizí i skvrny na kůži, akné, vyrážka, barva pokožky se zlepšuje, z úst mizí zápach, tak jak jsou postupně odstraňovány příčiny těchto jevů.

 

Elixír vysoce účinně zabraňuje vzniku hyperlipidémie (vysoký obsah tuku v krvi), má podpůrné účinky na snížení hypertenze, obezity jater a obezity obecně.

 

Doporučení lidem, kteří mají špatné zažívání a obezitu, trpí zácpou, gastritidou, zánětem střev, hyperlipidémií a dalšími tímto způsobenými symptomy, osobám s akné, vyrážkou, pigmentovými skvrnami, trpících nepříjemným zápachem z úst, kteří podléhají náhlým změnám nálady nebo slabostí atd.

 

Dávkování: Pro normalizaci gastrointestinálního traktu a zlepšení zažívání užívat před jídlem elixír Sančin Fohow 3 krát denně po 3 až 5 ml, po dobu 8-12 dnů. Po 1-2 týdenní přestávce můžete proceduru opakovat. Děti od 3 let by měly užívat sníženou dávku.

 

Pro očištění organizmu od tuků užívejte 10-15 ml 2 krát denně, při úporné zácpě se někdy dávkování zvyšuje na 15 až 30 ml 1-2 krát denně.


1.2014

 

nahoru


Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/roztrousena-skleroza/

Hericium erinaceus (Korálovec ježatý), podpora tvorby myelinu

Ing. Zdeněk Rozehnal

Hericium erinaceus je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji výjimečně můžeme najít v Beskydech a Žďárských vrších. O tuto medicinální houbu mají zájem především v posledních deseti letech vědecké týmy především kvůli obsahu léčivých látek a to polysacharidů, polypeptidů, threitolu, D-arabinitolu, erinacinu a kyseliny palmitové. Kromě léčivých látek obsahuje korálovec ježatý také všechny aminokyseliny a minerály: draslík, zinek, železo, germanium, selen a fosfor. Na druhé straně sodík, který v těle zadržuje vodu a způsobuje vysoký krevní tlak, je v korálovci jen malé množství.

Korálovec ježatý je jako všechny medicinální houby zdrojem glukanů se schopností přirozeně podpořit obranyschopnost těla a vzhledem k vysokému obsahu vlákniny pozitivně podporuje trávení. Proto pomáhá pacientům trpícím žaludečními a dvanáctiterníkovými vředy, jakož i při gastritidách. Hericium obsahuje také látku zvanou erinacin, která povzbuzuje nervový systém a její užívání pomáhá zlepšit paměť a koncentraci.

Po 4 měsících užívání extraktu z Hericia se podařilo významně zlepšit kognitivní funkce u postižených osob Alzheimerovou chorobou

Erinacin obsažený v této houbě úspěšně povzbuzuje nervový systém, což vede ke zlepšení kognitivních funkcí (paměti, koncentrace a myšlení) a tím významně pomáhá při neurodegenerativních chorobách jako jsou Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Při Alzheimerově chorobě erinacin pomáhá regenerovat mozkové tkáně a působí tak proti nemoci způsobující její rozpad. Výsledky podporující tyto účinky přineslo více studií, ve kterých se například uvádí, že po 4 měsících užívání extraktu z Hericia se podařilo významně zlepšit kognitivní funkce u postižených osob touto nemocí. Hericium erinaceus má schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru), který ovlivňuje růst a život nervových buněk.

Právě nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence


Tyto studie konstatovaly pozitivní vliv na nervovou soustavu, ale přesný mechanismus působení Korálovce ježatého je v některých případech stále nejasný. Nicméně aplikace extraktu z houby po čtyřech týdnech prokazatelně pomohlo zmírnit depresi a zkvalitnit spánek ženám v menopauze. Laboratorní testy také potvrdily, že extrakt z Hericia pomáhá chránit a obnovovat myelinové pouzdro chránící nervové buňky. Právě tato izolační vrstva zabezpečující efektivní vedení nervových impulzů je přitom postižena například při roztroušené skleróze.

Hericium obsahuje celou řadu dalších léčivých látek. Tyto látky pomáhají například úspěšně snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi a mají antioxidační vlastnosti.

Hericium zvyšuje produkci NGF (nervového růstového faktoru)

NGF je protein, který stimuluje růst a diferenciaci nervových buněk. Je nezbytný pro regeneraci poškozených neuronů v mozkové tkáni (např. při Alzheimerově chorobě) a zřejmě hraje důležitou roli i při vyzrávání mozku. Kawagashi a spolupracovníci (1991) identifikovali v extraktu z Korálovce ježatého 8 hericenonůHericenony dokáží velmi účině stimulovat syntézu NGF. V roce 2008 vědci na universitě v japonském Tohoku zkoumali účinky různých druhů hub na produkci NGF. Jedině Hericium na produkci NGF působil. Navíc stimuluje produkci NGF nepřímo přes produkci příslušných enzymů. Pokud se NGF totiž podává injekčně neprojde přes hematoencefalickou bariéru, ale extrakt z Hericia podávaný orálně, přes tuto bariéru projde do mozkomíšního moku a následně dokáže stimulovat produkci NGF přímo v centrální nervové soustavě a mozku.

Studie japonských a čínských vědců dokazují, že díky svým imunomodulačním vlastnostem zpomaluje růst tumorů (jícnu, žaludku a střev), a je tedy vhodnou doplňkovou léčbou. Hraje důležitou úlohu při regeneraci nervových buněk. Jako antioxidační činidlo neutralizuje volné kyslíkové radikály. Má protizánětlivé vlastnosti, účinné zejména při chorobách žaludku a trávicí soustavy, snižuje hladinu krevního cukru. V případě zánětu žaludku, zejména pokud je způsoben infekcí Heliobacter pylori, má dvojí účinek: nejen posiluje imunitní soustavu, ale také působí přímo proti samotné bakterii.


Podle tradiční čínské medicíny a soudobých výzkumů působí Hericium erinaceus příznivě u:

 • demence a Alzheimerova nemoc – Hericium má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence. Nízká úroveň NGF  má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci a poslední výzkumy ukazují, že Hericium má schopnost stimulovat syntézu NGF (nervový růstový faktor)
 • roztroušená skleróza – Hericium podporuje tvorbu myelinu
 • neuropatie – NGF hraje roli ve schopnosti vnímat bolest. Jeho nízká úroveň vede k senzorické neuropatii
 • zrychluje regeneraci mozku například po mozkové mrtvici
 • zlepšuje myelinizaci – zlepšuje proces myelinizace ve vyspělých myelinových vláknech a tím pomáhá při Skleróze multiplex
 • pomáhá eliminovat spirochety v mozku při léčbě Lymské boreliózy
 • poškození nervů – Hericium má schopnost regenerovat poškozené nervové buňky
 • multirezistentní zlatý stafylokok (Methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA)- studie prokazují jednoznačný pozitivní vliv Hericia při tomto obtížně léčitelném infekčním onemocnění
 • gastritidy – tradiční funkce harmonizovat žaludek se využívá při chronických zánětech žaludku, zánětech tlustého střeva, při žaludečních vředech, při různých zažívacích obtížích
 • nádorová onemocnění – jako většina medicinálních hub má díky velkému poměru polysacharidů protinádorové účinky zejména u nádorů žaludku, jícnu, tlustého střeva, jater a děložního krčku
 • helicobacter pylori – podle posledních výzkumů může Hericium stimulovat imunitní funkce a ničit tento typ bakterie. Díky antioxidační funkci může snižovat zánět způsobený touto bakterií
 • zmírnění úzkosti, vnitřního napětí, nespavosti
 • užívá se u vyčerpanosti
 • rozptyluje úzkost, zlepšuje náladu, zkvalitňuje spánek a pomáhá při depresi
 • podle učení tradiční čínské medicíny pomáhá Hericium znovu získat rovnováhu lidského organismu, která byla narušena stresem a nezdravým životním stylemna  http://www.rehabilitace.info/zdravotni/koralovec-jezaty-a-jeho-lecebne-ucinky/

Korálovec ježatý – tak se nazývá vzácná houba s bílými kulatými plodnicemi pokrytými drobnými ostny. Vypadá jako mořský korál, roste však na kůře stromu. V čínské a japonské medicíně se používá po staletí pro své blahodárné účinky na imunitu i trávení.

Houby – zdroj glukanů

Z biologického hlediska jsou houby jedinečné druhy. Nejsou rostlinami, protože nemají listy ani kořeny a neobsahují chlorofyl, to znamená, že nemohou využívat sluneční světlo na tvorbu živin potřebných k přežití. Mají jedinečné místo v lidské výživě nejen proto, že jejich labužníci vyhledávají jako pochoutku, ale také proto, že nabízejí reálnou ochranu zdraví. Některé druhy hub vyskytující se například v Asii, jakož i houby a hlívy, jsou mimořádně zdraví prospěšné.

Tajemstvím pozitivních účinků hub jsou glukany. Jde o polysacharidy, které dokáží stimulovat aktivitu různých buněk lidského imunitního systému. Na bázi glukanů jsou založeny téměř všechny volně dostupné přírodní léčivé extrakty s imunostimulačním účinkem. Zdrojem glukanů jsou i kvasinky, slad, aloe, echinacea, obiloviny jako oves či ječmen.

Korálovec ježatý – pro přirozenou obranyschopnost organismu

Korálovec ježatý, Hericium erinaceus latinsky, je zdrojem glukanů na podporu přirozené obranyschopnosti organismu. Kromě toho díky vysokému obsahu houbové vlákniny má příznivý vliv na trávení. Pomáhá pacientům trpícím žaludečními či vředy a je účinný i při gastritidách. Korálovec obsahuje také látku zvanou erinacin, která povzbuzuje nervový systém a její užívání pomáhá zlepšit paměť a koncentraci.

Tradiční východní medicína ukrývá mnohá tajemství, které my Evropané začínáme postupně odhalovat až dnes. Jedním z nich je bezesporu i léčivá síla hub. Seznamte se s houbou Hericium erinaceus, která léčí žaludeční vředy, ale ochránit vás může i před zákeřným Alzheimerem.

Hericium erinaceus, tedy Korálovec ježatý, je v Asii již staletí známý díky vysokému obsahu cenných glukanů, draslíku, fosforu a také polysacharidů a polypeptidů. Právě kvůli těmto důležitým látkám ho už od nepaměti využívá tradiční čínská medicína. Za svůj český název vděčí zvláštnímu tvaru plodnic, které jsou bílé a kulaté, na povrchu pokryté drobnými ostny. Přirovnání ke korálu však ještě není to nejkurióznější – v různých jazycích si totiž Hericium vysloužilo pojmenování jako např. opičí hlava či lví hříva.

Super na trávení i zastavení krvácení

Indiáni prášek z plodnic korálovce prý používali k zastavení krvácení a houba je i zdrojem glukanů posilujících imunitní systém. Dokáže však také příznivě ovlivňovat trávení. Sušený prášek z korálovce s úspěchem užívají pacienti s žaludečními či vředy a gastritidou. Účinky na trávení, i při různých zánětech v trávicím traktu jsou navíc korunovány nedávnými zjištěními o příznivém vlivu při léčbě rakoviny žaludku a tlustého střeva.

Korálovec ježatý pomáhá při Alzheimerově i Parkinsonově chorobě

Jednou z nejdůležitějších látek obsažených v Hericium je však erinacín, který houbě dal i latinské jméno. Tato látka dokáže povzbuzovat nervový systém a právě díky tomu užívání korálovce vede ke zlepšení takzvaných kognitivních funkcí (paměti, koncentrace a myšlení) a významně pomáhá při neurodegenerativních onemocněních jako Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Při Alzheimerově chorobě účinná látka například, jednoduše řečeno, pomáhá regenerovat mozkové tkáně a působí tak proti nemoci způsobující jeho rozpad. Výsledky podporující tyto účinky přineslo několik studií, ve kterých se například po 16 týdnech užívání korálovce ježatého podařilo významně zlepšit kognitivní funkce u starších osob.

Pozitivní vliv Korálovce ježatého na nervovou soustavu však potvrdily i další studie, i když přesný mechanismus jeho působení je v některých případech stále zahalený rouškou tajemna. Jen pro ilustraci – užívání sušené houby po čtyřech týdnech prokazatelně pomohlo zmírnit depresi, či zvýšit kvalitu spánku ženám v menopauze. Laboratorní testy také ukázaly, že extrakt z korálovce pomáhá chránit a obnovovat myelinové pouzdro chránící nervové buňky. Právě tato izolační vrstva zabezpečující efektivní vedení nervových impulzů je přitom postižena například při roztroušené skleróze.

Korálovec obsahuje celou řadu léčivých látek

Korálovec obsahuje celou řadu léčivých látek, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, či mají antioxidační vlastnosti. Kromě blahodárného vlivu na zdraví je však Korálovec i oblíbenou kulinářskou lahůdkou orientu. Jeho zvláštní chuť a vůni připomínající kokos tvoří až 32 aromatických látek a ve steacích z korálovce najdete všechny aminokyseliny důležité pro lidský organismus. U nás se vyskytuje jen vzácně a umělé pěstování je relativně náročné, takže v západní Evropě se s ním začalo až v posledním desetiletí. Čerstvou léčivou hubu tedy v našich obchodech sice najdete jen těžko, ale prášek z Korálovce ježatého můžete užívat jako součást některých doplňků stravy.

Již faraóni oceňovali houby jako delikatesu, staří Řekové se domnívali, že poskytují sílu k boji, staří Římané se na houby dívali jako na jídlo bohů a staří Číňané je nazývali elixírem života. Na prastaré znalosti asijských léčitelů navázal i moderní farmaceutický výzkum. Houby s příznivým vlivem na zdraví se staly zdrojem pro výrobu doplňků výživy.

Lyofilizace pomáhá

Ideální způsob, jak z léčivých hub, které u nás nerostou, získat co nejvíce prospěšných látek, je užít je ve formě prášku získaného procesem lyofilizace. Tepelnou úpravou totiž dochází k rozkladu účinných látek. Lyofilizace je sušení, během kterého se surovina nejdříve zmrazí a následně se z ní speciálním způsobem odstraní led. Ten se nestihne dostat do tekutého stavu, ale mění se přímo na vodní páry. Touto technologií získaný houbový prášek je stoprocentně přírodním produktem, který má mimořádnou mikrobiologickou čistotu, přičemž plně zachovají vlastnosti čerstvé houby, její chuť, vůně, barva, bílkoviny, vitamíny i minerální složky. Při procesu lyofilizace se na žádné etapě výroby nepřidávají konzervační látky ani enzymy. Lyofilizáty jsou nenahraditelným jídlem kosmonautů.

nahoru